Magyarország–Törökország visszavágó élő

Magyarország–Törökország visszavágó: élő közvetítés, tippek és meccselőzetes

Az év egyik legjobban várt mérkőzése következik a magyar labdarúgó-válogatott számára a Magyarország–Törökország visszavágó: 2025. március 23-án hazai pályán fogadjuk Törökországot a Nemzetek Ligája A-divíziós osztályozójának visszavágóján. A mérkőzés hétfő este, 20:45-kor kezdődik, és a magyar szurkolók élőben követhetik az M4 Sport csatornán, illetve a Kossuth Rádió hullámhosszán is hallgathatják a meccset. Külföldön élő magyarok számára is van megoldás: az M4 Sport online stream jóvoltából interneten keresztül is nézhető lesz az összecsapás (illetve egyes nemzetközi streaming opciók segítségével), így senki sem marad le a fontos pillanatokról.

Ajánlott fogadási platform

Felület neveLegális irodaAjánlat
TippmixproIgenMegnézem

Mire számíthatunk és mire érdemes fogadni?

Nos, a fogadási kedvű olvasóinknak már korábban is adtunk néhány Tippmix-tippet a párharc kapcsán. Például 2–1-es magyar győzelmet vártunk, emellett valószínűsítettük, hogy mindkét csapat szerez gólt (GG), sőt egy merész kombi tippet is javasoltunk a bátrabb fogadóknak. Mit is jelentenek ezek a tippek a várható játékkép alapján? A 2–1-es eredmény azt feltételezi, hogy a magyar csapat szoros küzdelemben, de otthon tartja a győzelmet – ami a realitás talaján maradva egy gólos siker, és egyben azt is sugallja, hogy a vendégek sem maradnak gól nélkül. Ezt támasztja alá a GG tipp, hiszen úgy gondoljuk, hogy a nyílt játék és a támadások mindkét oldalon meghozhatják a maguk góljait. Ugyanakkor bízunk benne, hogy a mieink eggyel többször találnak be, innen jött a 2–1-es optimista jóslat. A kombinált fogadás pedig épp erre épít: például magyar győzelem és gólváltás együtt – ez magasabb nyereményszorzót érhet azoknak, akik hisznek egy izgalmas, gólgazdag magyar sikerben. Természetesen ezek csak tippek, de jól mutatják, mire számítunk a pályán: támadó szellemű magyar játékra, török veszélyes kontrákra és összességében szoros eredményre.

(x) hirdetés (+18) #maradjonjatek

Mi a Magyarország-Törökország visszavágó tétje?

A visszavágó tétje óriási, hiszen ezen a meccsen dől el, melyik csapat szerepelhet a következő kiírásban a Nemzetek Ligája elitjében, az A-divízióban. Az első mérkőzés eredménye sajnos kedvezőtlen számunkra: Isztambulban 3–1-re nyertek a törökök, így a magyar válogatottnak legalább kétgólos győzelemre van szüksége a Puskás Arénában a továbbjutáshoz. Ez hatalmas kihívás, de korántsem lehetetlen küldetés. Marco Rossi szövetségi kapitány is hangsúlyozta a meccs utáni sajtótájékoztatón, hogy csak a győzelem és a szurkolók büszkévé tétele lehet a csapat feladata a visszavágón – a fiúk tehát ennek szellemében készülnek. A presztízsen túl konkrét következménye is van a párharcnak: ha sikerül itthon kiharcolni a továbbjutást, válogatottunk marad Európa legjobbjai között, ha nem, akkor a B-ligában folytatjuk, ami visszalépés lenne a korábbi sikereinkhez képest. Minden motiváció adott tehát ahhoz, hogy a játékosok maximális elánnal vágjanak neki a 90 (vagy akár 120) percnek.

A hangulat és a körítés biztosan méltó lesz a találkozó jelentőségéhez. A Puskás Aréna ezúttal is teltházas lesz: a jegyek már jó előre elfogytak, így mintegy 65 ezer magyar szurkoló előtt léphet pályára a nemzeti csapat. Ráadásul ez lesz 2025 első hazai mérkőzése, és egyben a magyar válogatott 1001. hivatalos mérkőzése a történelemben – minden adott egy emlékezetes estéhez. A fanatikus hazai közönség, élén a Carpathian Brigade szurkolói csoporttal, bizonyára óriási buzdítást fog adni már a kezdő sípszótól. A magyar szurkolók 12. játékosként segíthetik a csapatot – láthattuk az elmúlt években, hogy a Puskás Arénában fantasztikus atmoszféra tud kialakulni, ami rendre fellelkesíti a mieinket. Elég csak felidézni, amikor a telt házas stadion előtt legyőztük Angliát 4–0-ra, vagy amikor a világbajnok franciák és az Európa-bajnok olaszok ellen is partiban voltunk – ezek az élmények erőt adhatnak most is a fiatal magyar csapatnak, hogy elhiggye: a futballban bármi megtörténhet, pláne hazai publikum előtt.

Az előző mérkőzés hatása

Az első mérkőzés tanulságai vegyes képet mutattak, de segíthetnek a javításban. Isztambulban álmosan kezdtünk, amit a törökök gyorsan kihasználtak: már a 9. percben gólt szereztek (Orkun Kökcü révén), így korán hátrányba kerültünk. A magyar csapat azonban remek tartásról tett tanúbizonyságot: nem roppantunk össze, sőt András Schäfer látványos góljával a 25. percben sikerült egyenlíteni (Schäfer ollózós mozdulattal vette be a kaput egy összjáték végén). Az első félidő hátralévő részében is voltak biztató megmozdulásaink – Varga Barnabás fejese centikkel kerülte el a kaput egy alkalommal, kis híján már akkor megfordítva az állást. A szünetre 1–1-gyel vonultunk, ami megfelelő alap lett volna a folytatásra. A fordulás után viszont sajnos azt láthattuk, amit el akartunk kerülni: a csapat játéka kicsit szétesett, a törökök pedig könyörtelenül kihasználták a hibáinkat. Előbb a 69. percben Kerem Aktürkoğlu lőtt gólt egy jobb oldali beadás után, majd a 73. percben az épp beállt Irfan Can Kahveci talált be távolról, így mindössze négy perc leforgása alatt kétgólos hátrányba kerültünk. Ezután már nem sikerült újra felpörögni úgy, mint az első félidőben, bár a csereként beállt Csoboth Kevin egy szép lövéssel majdnem visszahozta a reményt – de ezen az estén már nem jött össze több gól. Összességében a fegyelmezettség és koncentráció végig fenntartása az egyik fontos tanulság: nem engedhetünk meg magunknak kihagyást, mert ezen a szinten az ellenfél azonnal büntet. Emellett láthattuk, hogy bátorsággal igenis lehet helyzeteket kialakítani a török védők ellen, tehát a visszavágón meg kell próbálni kihasználni a hazai pálya minden előnyét és bátran támadni – de okosan védekezve, hogy ne kerüljünk megint gyorsan bajba.

Mire számíthatunk taktikailag a visszavágón?

Valószínűleg a magyar csapat már a meccs elejétől aktív, támadó felfogásban fog játszani, hiszen ledolgozandó hátránya van. Marco Rossi együttese várhatóan magasabb tempót diktál majd, igyekszik nyomás alá helyezni a törököket, és korai gólt szerezni, hogy megkezdje a felzárkózást. Ugyanakkor kulcsfontosságú az egyensúly: nem rohanhatunk fejjel a falnak, mert a török válogatott rendkívül veszélyes kontratámadásokra képes. Vincenzo Montella, a törökök olasz szövetségi kapitánya bizonyára óvatosságra inti majd csapatát: nekik a döntetlen vagy akár egy egygólos vereség is belefér a továbbjutáshoz, így valószínű, hogy a vendégek zártabb védekezéssel, türelmesen futballoznak majd, és a gyors szélsőikre építve kontrákkal próbálnak gólt szerezni. Montella a nyilatkozataiban ugyan kiemelte, hogy még semmi sincs lefutva, de minden bizonnyal arra készülnek, hogy okos játékkal megtartsák vagy növeljék az előnyüket. Ez a taktikai csata nagyon érdekes lesz: a magyar csapatnak türelmes agresszióval kell játszania – nyomást gyakorolni, de nem esni szét akkor sem, ha nem jön gyorsan a gól. Ha viszont sikerülne már az első félidőben betalálni, az hatalmas lendületet adhatna és felizzítaná a hangulatot, még nehezebb helyzetbe hozva ezzel a törököket. Fontos az is, hogy hátul stabilak maradjunk: egy esetleges török gól tovább növelné a ledolgozandó hátrányt, azt pedig mindenképp el kell kerülni. A legjobb forgatókönyv nyilván egy kapott gól nélküli, többgólos győzelem – de addig hosszú út vezet a kezdőrúgástól.

Kezdőcsapatok a Magyarország-Törökország mérkőzésen

A várható kezdőcsapatok és a csapathírek terén is vannak érdekességek. A magyar oldalon sajnos több fontos játékos nem léphet pályára ezen a visszavágón: Schäfer András és Nagy Zsolt is eltiltás miatt hiányozni fog (mindketten sárga lapjaik miatt kénytelenek kihagyni a meccset). Ráadásul az első találkozón mindketten fejsérülést (agyrázkódást) is szenvedtek, így duplán indokolt a pihenőjük. Az ő kiesésük komoly érvágás, hiszen Schäfer a középpályán nyújtott harcosságával és egy góljával emelkedett ki, Nagy Zsolt pedig a bal oldalon robotolt rengeteget és voltak veszélyes lövései is. Marco Rossi azonban már többször bebizonyította, hogy a csapat képes alkalmazkodni a nehéz helyzetekhez, és most is több opció közül válogathat a helyettesítésükre. A hírek szerint visszatérhet a kezdőbe Sallai Roland, aki az első meccset kihagyta (egy korábbi sérülés miatt nem volt bevethető), de mostanra felépült. Sallai kreativitása, gyorsasága és gólveszélyessége hatalmas fegyver lehet a támadósorban – várhatóan Szoboszlai Dominik mellett ő lesz az, aki a legtöbb zavart keltheti a török védelemben. Szoboszlai, a csapat kapitánya és egyben kulcsjátékosa, természetesen most is ott lesz a pályán; az ő pontrúgásai, távoli lövései bármikor mérlegnyelők lehetnek, és vezérként a teljes csapatot húzhatja magával. A középpályán Schäfer helyén több variáció lehetséges: Rossi behívhatja például Gazdag Dánielt, aki remek formában futballozik klubjában és támadó szellemű középpályásként plusz kreativitást hozhat. Szóba jöhet a fiatal Dárdai Bence szerepeltetése is, aki labdaszerzőként és szervezőként egyaránt bevethető – az ő „Dárdai-vérvonala” garancia a küzdőszellemre. Ne feledkezzünk meg Styles Callumról (azaz Styles Józsefről) sem, aki szintén versenyben van a kezdőért; ő több poszton is bevethető a középpályán, így taktikailag hasznos lehet. A védelemben várhatóan Willi Orbán vezényli majd a sort; mellé nagy valószínűséggel visszakerül Szalai Attila, aki rutinjával és fizikai jelenlétével stabilizálhatja a hátsó alakzatot (ő az első meccset kihagyta, de a hírek szerint most bevethető). Mellettük a háromvédős rendszerben ott lehet Fiola Attila is, aki jobboldali belső védőként vagy akár szélsőként is hasznos tagja a csapatnak, vagy Lang Ádám, ha Rossi inkább klasszikusabb védőt akar Orbán mellé. A jobb szélén Bolla Bendegúz kezdhet, aki az odavágón gólpasszt jegyzett és agilisan játszott, a baloldali szárnyvédő pedig változatlanul Kerkez Milos lesz. Kerkez lendületes felfutásai és beadásai sok veszélyt hordoznak, ráadásul fiatal kora ellenére bírja a tempót és védekezésben is egyre magabiztosabb – az ő párharcai a török szélsőkkel kulcsfontosságúak lesznek. A kapuban továbbra is Dibusz Dénes áll majd, aki több nagy védést is bemutatott Isztambulban; tapasztalatára és biztos teljesítményére ismét szükség lesz.

A túloldalon, a török válogatottban is lesznek változások. A mieinkhez hasonlóan ők is elvesztették egyik legjobbjukat eltiltás miatt: Orkun Kökcü, aki a török középpálya motorja és az első meccsen gólt is szerzett, nem játszhat Budapesten (az ő sárga lapja is végzetes volt számára). Montellának ugyanakkor így is bőven van merítési lehetősége a keretében. A török csapatban továbbra is ott lesz a világklasszis Hakan Çalhanoğlu, aki a kapitányi karszalagot viseli náluk – az Inter sztárja remekül lát a pályán, veszélyes lövései és szabadrúgásai vannak, így külön figyelmet érdemel majd. Kerem Aktürkoğlu az első találkozón bizonyította, hogy rá is nagyon kell vigyáznunk: gólt lőtt és gólpasszt adott, villámgyors szélső, aki a bal oldalon és középen egyaránt felbukkanhat. Valószínűleg most is ő lesz az egyik fő mozgatórugója a török támadásoknak. Érdemes lesz szemmel tartani a fiatal Kenan Yıldizt is, aki már Isztambulban is kezdett – a török foci egyik ígérete, kreatív támadó, akiben benne van a váratlan húzás. A török védelem gerincét várhatóan hasonló névsor adja, mint legutóbb: Uğurcan Çakır áll a kapuban, előtte pedig olyan játékosok igyekeznek majd megállítani a magyar támadásokat, mint Merih Demiral vagy Çağlar Söyüncü (ha Montella visszahívja a nagy nevű védőit), illetve a legutóbb látott Samet Akaydin, Abdülkerim Bardakcı páros. Akárhogy is, a törökök fizikális, határozott védekezést fognak bemutatni, nekünk pedig ezt kell majd feltörni gyors passzokkal, kreatív megoldásokkal.

Összegzés

Összességében elmondható, hogy egy kiélezett, érzelmekkel teli mérkőzés előtt állunk. A magyar válogatott tudja, hogy történelmi estét szerezhet a szurkolóknak egy bravúros fordítással. Szoboszlai Dominik a meccs előtt úgy nyilatkozott, hogy egy felejthetetlen budapesti estében reménykedik – a csapatkapitány szavai bizonyára az egész csapatot motiválják. A realitás persze azt mondatja, hogy nehéz feladat kétgólos hátrányból fordítani, de láttunk már csodákat a futballban, és ez a magyar válogatott az elmúlt években többször is megmutatta, hogy képes túlszárnyalni az elvárásokat. Marco Rossi mester is bízik a fiúkban, és a taktikai felkészítés mellett mentálisan is felspannolja őket – a cél egyértelmű: győzni, bármi áron, és a végsőkig harcolni a továbbjutásért. A pályán tehát minden adott lesz egy izgalmas visszavágóhoz: két elszánt csapat, egy fantasztikus hangulatú stadion, százezrek a képernyők előtt itthon és külföldön, és 90 perc, ami döntő fontosságú. Hétfő este kiderül, sikerül-e a magyar válogatottnak a bravúr. Mi szurkolók már nagyon várjuk a kezdőrúgást, és bízunk benne, hogy a lefújáskor együtt ünnepelhetünk egy emlékezetes magyar sikert!